College Alumni

From AAU Tours to College Rosters

 

CURRENT OFFERS
Level Name Club College State
1 NCAA Div. I Sean Bairstow (’18 & ’18) South West Metro Pirates Multiple D1 Offers QLD
2 NCAA Div. I Alex Clinton (’17 & ’18) Newcastle Hunters Multiple DI Offers NSW
3 NCAA Div. I Hunter Madden (’18) Norths Bears Southern Utah NSW
4 NCAA Div. I Lachie Bofinger (’17 & ’18) Norths Bears Multiple DI Offers NSW
5 NCAA Div. I Hunter Goodrick (’17) Centre of Excellence Multiple DI Offers NSW
6 NCAA Div. I Aime Ciza (’16, ’17 & ’18) Sturt Sabres Southern Utah SA
7 NCAA Div. I Imogen Ayliffe (‘17 & ’18) Willeton Jets Multiple D1 Offers WA
8 NCAA Div. I Meg Jefferson (‘17 & ’18) Penrith Panthers Multiple D1 Offers NSW
9 NCAA Div. I Caitlyn Jones (’18) Stirling Senators Multiple D1 Offers WA
10 NCAA Div. II Henry Makeny (’16 & ’18) Blacktown Storm Multiple DII Offers NSW
11 NCAA Div. II Sam Grayson (’18) Ipswich Force Notre Dame Ohio QLD
12 NCAA Div. II Frazer Roberts (’18) John Paul College Multiple D2 Offers QLD
13 NCAA Div. II Mikala Williams (‘17) Canberra Capitals Multiple D2 Offers ACT
14 NCAA Div. II Nikki Worner (‘17) Canberra Gunners Multiple D2 Offers ACT
15 NCAA Div. II Neema Kazemi (‘18) Perth Redbacks Multiple D2 Offers WA
16 NCAA Div. II Thomas Whyte (‘17) NZ Breakers Multiple D2 Offers NZ
17 NAIA Div. I Elijah Thomas (’17 & ’18) Norths Bears NAIA Offers NSW
18 NAIA Div. I Hayden Blankley (’18) Blacktown Storm NAIA Offers NSW
19 NCAA Div. III Oscar Dumas (‘17) Manly Sea Eagles Multiple D3s NSW
20 NCAA Div. III Brendan Keneally (‘17) North Sydney Bears Multiple D3s NSW
21 Junior College Sean Lucas (‘18) Centenary Heights Junior College Offer QLD

 

ACCEPTED TO COLLEGE
Level Name Club College State
1 NCAA Div. I Flynn Cameron (‘17) Gold Coast Rollers DePaul QLD
2 NCAA Div. I Ben Fakira (‘16 & ‘17) North Sydney Bears Utah State NSW
3 NCAA Div. I Dragan Elkaz (‘17 & ‘17) Bankstown Bruins UC Riverside NSW
4 NCAA Div. I Matt Gray (‘17) Bathurst Goldminers Drake NSW
5 NCAA Div. I Noah Thomas (‘16, ‘16 & ‘17) Sydney Comets Drake NSW
6 NCAA Div. I Tobias Cameron (‘17) Gold Coast Rollers Abilene Christian QLD
7 NCAA Div. I Kate Head (‘17) Ipswich Force Kennesaw State QLD
8 NCAA Div. I Kristina Moore (‘17) Hornsby Spiders Florida Gators NSW
9 NCAA Div. I Chloe Bloom (‘17) Penrith Panthers Oklahoma Sooners NSW
10 NCAA Div. I Jess Sancataldo (’17) Hornsby Spiders Northwestern Universty NSW
11 NCAA Div. I Georgia Kehoe (‘17) Brisbane Capitals Seattle University QLD
12 NCAA Div. I Courtney Murphy (‘17) Sunshine Coast Seattle University QLD
13 NCAA Div. I Jacob Epperson (’16) Blackburn Vikings Creighton VIC
14 NCAA Div. I Harry Froling (‘16) Centre of Excellence Marquette QLD
15 NCAA Div. I Cam Healy (‘16) Hornsby Spiders Albany NSW
16 NCAA Div. I Andrew Panayiotou (’16) Melbourne Tigers Columbia VIC
17 NCAA Div. I Brent Hank (‘16) Central Districts Albany SA
18 NCAA Div. I Lachlan Anderson (‘15 & ‘16) Bankstown Bruins Eastern Kentucky NSW
19 NCAA Div. I Kieran Hayward (‘15) North Sydney Bears UMass NSW
20 NCAA Div. I Ramon Singh Sutherland Sharks Xavier
21 NCAA Div. I Jimmy Anderson La Lumiere DePaul VIC
22 NCAA Div. II Daniel Goldrick (‘17 & ‘17) Penrith Panthers Malone NSW
23 NCAA Div. II Levi Frankland (‘17) Gold Coast Rollers Notre Dame Ohio QLD
24 NCAA Div. II Abbey Noblett (‘17) Southern Pennisula Sharks Hawaii Pacific VIC
25 NCAA Div. II Ben Basten (‘16 & ‘17) Hornsby Spiders Bloomfield NSW
26 NCAA Div. II Charlton Offermans (‘16 & ‘16) Gold Coast Rollers Rockhurst QLD
27 NCAA Div. II Brennan Rymer (‘16) Penrith Panthers Alaska-Anchorage NSW
28 NCAA Div. II Sebastiano Lamonato (’15) Blackburn Vikings Saginaw Valley VIC
29 NCAA Div. II Deng Mayot (‘16) Hoop Dreams Kentucky-Weslyean QLD
30 NCAA Div. II Ethan Betts (’16) Townsville Heat Adams State QLD
31 NCAA Div. II Sergio Antelmi (’14) Hornsby Spiders Black Hills State NSW
32 NCAA Div. II Sukhman Bhinder (’14) Hornsby Spiders Lindenwood NSW
33 NAIA Div. I Ernie Docker (‘17) Sydney Comets Multiple D3s NSW
34 NAIA Div. I Wilson Page (‘18) North Gold Coast St. Ambrose QLD
35 NAIA Div. I Nick Marshall (‘17) North Adelaide Clarke University SA
36 NAIA Div. I Josh Leaney (‘17) Brisbane Capitals Loyola New Orleans QLD
37 NAIA Div. I Tristan Lloyd (‘15) Frankston Blues Westmont College VIC
38 NAIA Div. I Matt Veloso (’14) Hornsby Spiders Nebraska Wesleyan NSW
39 NAIA Div. I Eddie Steele (‘17) Norwood Flames Dordt College SA
40 NAIA Div. I Iesha Smith (‘17) Northern Territory Graceland University NT
41 NAIA Div. II Lachlan McKimm (‘17) North Sydney Bears Oregon Tech NSW
42 NCAA Div. III WIll Stewart (‘18) Norths Missouri Baptist College NSW
43 NCAA Div. III Connor Yetman (‘16 & ‘17) Manly Sea Eagles Manhattanville NSW
44 NCAA Div. III Nick Tarrant (’17) Dandenong Rangers Blackburn College VIC
45 NCAA Div. III Max Menzel (‘16 & ‘17) North Sydney Bears Roanoke College NSW
46 NCAA Div. III Ethan Bevan (‘16) Brisbane Capitals SUNY College at Old Westbury QLD
47 NCAA Div. III Dan Babb (’15) Hornsby Spiders Beloit College NSW
48 NCAA Div. III Sean Biernacki (’15) Waverley Falcons Aurora University VIC
49 NCAA Div. III Hayden Ford (‘15) Hornsby Spiders George Fox University NSW
50 Junior College Matt Roseby (’17 & ’18) NTSI Hutchinson JC NSW
51 Junior College Kristian Andrievski (16′ & ’17) Sutherland Sharks Mesa JC NSW
52 Junior College Richard Leenars (’17) Eltham Barstow JC VIC
53 Junior College Nyah Morris (‘17 & ’18) Gold Coast Rollers South Plains CC QLD
54 Junior College Tomi Ayilara (‘17) Werribee Devils Cloud CC VIC
55 Junior College Sebit Reath (‘17) Perth Rhinos Lee CC & Multiple D1 Offers WA
56 Junior College Ryan Giradi (‘17) Norwood Flames Iowa Lakes CC SA
57 Junior College Taiga Cantor (‘17) Sydney Comets Vermont Tech NSW
58 Junior College Alec Hillman (‘16 & ‘17) Northside Wizards Umpqua CC QLD
59 Junior College Henry Flanagan (‘16 & ‘16) North Sydney Bears College of the Canyons SA
60 Junior College Will Gleeson (’16) Forrestville Eagles Barstow CC SA
61 Junior College Joel Donnelly (’16) Box Hill Mesa CC VIC
62 Junior College Matt Attard (’16) Sunbery Jets Central Maine CC VIC
63 Junior College Emiliano Scully (’16) Coburg Giants Cuesta College VIC
64 Junior College Kenny Huynh (’15, ’16) Kilsyth Cobras Central Maine CC VIC
65 Junior College Lukanda Tezzigwa (‘15) Camberwell Dragans Cuesta College VIC
66 Junior College Richard Leenars (’16) Broadmeadows Barstow CC VIC
67 Canada Michael D’Agostino (‘15) Blackburn Vikings Lethbridge VIC
68 Canada Jerome Thompson (‘15) North Sydney Bears British Columbia NSW

 

Kieran Hayward

LSU
Division I
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Harry Froling

Marquette
Division I
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Tobias Cameron

Abilene Christian
Division I
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Cameron Healy

Albany
Division I
Class of 2016
April 2016 & July 2016 AUSA Team

Dejan Vasiljevic

Miami
Division I
Class of 2016
College Recruiting Assistance

Noah Thomas

Drake
Division 1
Class of 2017
April 2016, July 2016, April 2017 AUSA Team

Andrew Panayiotou

Columbia
Division I – Ivy League
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Lachlan Anderson

Eastern Kentucky
Division I
Class of 2016
July 2015 & April 2016 AUSA Team

Brent Hank

Albany
Division I
Class of 2017
April 2016 AUSA Team

Gabe Hadley

New Mexico State
Division I
Class of 2017
College Recruiting Assistance

Ben Basten

Bloomfield
Division II
Class of 2017
July 2016 & April 2017 AUSA Team

Sebastiano Lamonato

Saginaw State Valley
Division II
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Sergio Antelmi

Black Hills State
Division II
Class of 2015
July 2014 AUSA Team

Brennan Rymer

Alaska-Anchorage
Division II
Class of 2017
July 2016 AUSA Team

Levi Frankland

Notre Dame Ohio
Division II
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Josh Leaney

Loyola New Orleans
NAIA Division I
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Daniel Babb

Beloit College
Division III
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Hayden Ford

George Fox
Division III
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Sean Biernacki

Aurora
Division III
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Will Gleeson

Barstow
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Deng Mayot

Pensacola State
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Ethan Betts

UMPQUA
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Lukanda Tezzigwa

Cuesta
JUCO
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Sebit Reath

Lee College
JUCO
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Nic Pozoglou

Sydney Kings
Professional
Class of 2015
July 2014 AUSA Team

Michael D'Agostino

Lethbridge
Canada
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Jerome Thompson

British Columbia
Canada
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Matt Veloso

Nebraska-Wesleyan
NAIA Division I
Class of 2015
July 2014 AUSA Team

Abi Curtin

Denver
Division I
Class of 2016
College Recruiting Assistance

Lini Katia

Metro State
Division II
Class of 2017
College Recruiting Assistance

Sukhman Bhinder

Maryville
Division II
Class of 2016
July 2014 AUSA Team

Anthony Karabatsos

Seton Hill
Division II
Class of 2016
College Recruiting Assistance

Henry Flanagan

College of the Canyons
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Ethan Bevan

SUNY
Division III
Class of 2016
July 2016 AUSA Team

Kenny Hyunh

Central Maine
JUCO
Class of 2017
July 2015, July 2016 AUSA Team