Alumni

Meet the AUSA Fam.

 

 

 

 

AUSA ALUMNI ACCEPTED TO COLLEGE
Level Name (Tour Year) Club College State
1 NCAA Div. I Tobias Cameron (‘17) Gold Coast Rollers Abilene Christian QLD
2 NCAA Div. I Noah Thomas (‘16, ‘16 & ‘17) Sydney Comets Drake NSW
3 NCAA Div. I Lachlan Anderson (‘15 & ‘16) Bankstown Bruins Eastern Kentucky NSW
4 NCAA Div. I Jacob Epperson (’16) Blackburn Vikings Creighton VIC
5 NCAA Div. I Harry Froling (‘16) Australian Institute of Sport Marquette QLD
6 NCAA Div. I Brent Hank (‘16) Central Districts Albany SA
7 NCAA Div. I Kieran Hayward (‘15) North Sydney Bears UMass NSW
8 NCAA Div. I Cam Healy (‘16) Hornsby Spiders Albany NSW
9 NCAA Div. I Andrew Panayiotou (’16) Melbourne Tigers Columbia VIC
10 NCAA Div. I Ben Fakira (‘16 & ‘17) North Sydney Bears South Dakota NSW
11 NCAA Div. I Jess Sancataldo (’17) Hornsby Spiders Northwestern Universty NSW
12 NCAA Div. I Georgia Kehoe (‘17) Brisbane Capitals Seattle University QLD
13 NCAA Div. II Ben Basten (‘16 & ‘17) Hornsby Spiders Bloomfield NSW
14 NCAA Div. II Levi Frankland (‘17) Gold Coast Rollers Notre Dame Ohio QLD
15 NCAA Div. II Charlton Offermans (‘16 & ‘16) Gold Coast Rollers Rockhurst QLD
16 NCAA Div. II Brennan Rymer (‘16) Penrith Panthers Alaska-Anchorage NSW
17 NCAA Div. II Sebastiano Lamonato (’15) Blackburn Vikings Saginaw Valley VIC
18 NCAA Div. II Sergio Antelmi (’14) Hornsby Spiders Black Hills State NSW
19 NCAA Div. II Sukhman Bhinder (’14) Hornsby Spiders Maryville NSW
20 NCAA Div. III Max Menzel (‘16 & ‘17) North Sydney Bears Roanoke College NSW
21 NCAA Div. III Ethan Bevan (‘16) Brisbane Capitals SUNY College at Old Westbury QLD
22 NCAA Div. III Dan Babb (’15) Hornsby Spiders Beloit College NSW
23 NCAA Div. III Sean Biernacki (’15) Waverley Falcons Aurora University VIC
24 NCAA Div. III Hayden Ford (‘15) Hornsby Spiders George Fox University NSW
25 NCAA Div III Eddie Steele (‘17) Norwood Flames Dort College SA
26 Junior College Tomi Ayilara (‘17) Werribee Devils Cloud CC VIC
27 Junior College Alec Hillman (‘16 & ‘17) Northside Wizards Umpqua CC QLD
28 Junior College Ryan Giradi (‘17) Norwood Flames Iowa Lakes CC SA
29 Junior College Sebit Reath (‘17) Perth Rhinos Lee CC & Multiple D1 Offers WA
30 Junior College Ethan Betts (’16) Townsville Heat Umpqua CC QLD
31 Junior College Henry Flanagan (‘16 & ‘16) North Sydney Bears College of the Canyons SA
32 Junior College Will Gleeson (’16) Forrestville Eagles Barstow CC SA
33 Junior College Deng Mayot (‘16) Hoop Dreams Pensacola CC & Multiple D1 Offers QLD
34 Junior College Lukanda Tezzigwa (‘15) Camberwell Dragans Cuesta College VIC
35 Junior College Taiga Cantor (‘17) Sydney Comets Vermont Tech NSW
36 Junior College Kenny Hyunh (’15, ’16) Kilsyth Cobras Central Maine CC VIC
37 Junior College Joel Donnelly (’16) Box Hill Mesa CC VIC
38 NAIA Josh Leaney (‘17) Brisbane Capitals Loyola New Orleans QLD
39 NAIA Tristan Lloyd (‘15) Frankston Blues Westmont College VIC
40 NAIA Matt Veloso (’14) Hornsby Spiders Nebraska Wesleyan NSW
41 Canada Michael D’Agostino (‘15) Blackburn Vikings Lethbridge VIC
42 Canada Jerome Thompson (‘15) North Sydney Bears British Columbia NSW

Kieran Hayward

LSU
Division I
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Harry Froling

Marquette
Division I
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Tobias Cameron

Abilene Christian
Division I
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Cameron Healy

Albany
Division I
Class of 2016
April 2016 & July 2016 AUSA Team

Dejan Vasiljevic

Miami
Division I
Class of 2016
College Recruiting Assistance

Noah Thomas

Drake
Division 1
Class of 2017
April 2016, July 2016, April 2017 AUSA Team

Andrew Panayiotou

Columbia
Division I – Ivy League
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Lachlan Anderson

Eastern Kentucky
Division I
Class of 2016
July 2015 & April 2016 AUSA Team

Brent Hank

Albany
Division I
Class of 2017
April 2016 AUSA Team

Gabe Hadley

New Mexico State
Division I
Class of 2017
College Recruiting Assistance

Ben Basten

Bloomfield
Division II
Class of 2017
July 2016 & April 2017 AUSA Team

Sebastiano Lamonato

Saginaw State Valley
Division II
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Sergio Antelmi

Black Hills State
Division II
Class of 2015
July 2014 AUSA Team

Brennan Rymer

Alaska-Anchorage
Division II
Class of 2017
July 2016 AUSA Team

Levi Frankland

Notre Dame Ohio
Division II
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Josh Leaney

Loyola New Orleans
NAIA Division I
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Daniel Babb

Beloit College
Division III
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Hayden Ford

George Fox
Division III
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Sean Biernacki

Aurora
Division III
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Will Gleeson

Barstow
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Deng Mayot

Pensacola State
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Ethan Betts

UMPQUA
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Lukanda Tezzigwa

Cuesta
JUCO
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Sebit Reath

Lee College
JUCO
Class of 2017
April 2017 AUSA Team

Nic Pozoglou

Sydney Kings
Professional
Class of 2015
July 2014 AUSA Team

Michael D'Agostino

Lethbridge
Canada
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Jerome Thompson

British Columbia
Canada
Class of 2016
July 2015 AUSA Team

Matt Veloso

Nebraska-Wesleyan
NAIA Division I
Class of 2015
July 2014 AUSA Team

Abi Curtin

Denver
Division I
Class of 2016
College Recruiting Assistance

Lini Katia

Metro State
Division II
Class of 2017
College Recruiting Assistance

Sukhman Bhinder

Maryville
Division II
Class of 2016
July 2014 AUSA Team

Anthony Karabatsos

Seton Hill
Division II
Class of 2016
College Recruiting Assistance

Henry Flanagan

College of the Canyons
JUCO
Class of 2016
April 2016 AUSA Team

Ethan Bevan

SUNY
Division III
Class of 2016
July 2016 AUSA Team

Kenny Hyunh

Central Maine
JUCO
Class of 2017
July 2015, July 2016 AUSA Team